Haberler

LeanLab, yenilikçi girişim fikirlerine sahip değerli akademisyenlerimizin katılımı ile 07 Şubat 2019’da başladı. Odaklandıkları sektörlerde fark yaratacaklarına inandığımız akademisyenlerimize, çıktıkları bu yolculukta başarılar diliyoruz.

LeanLab Akademiden Girişime Yenilikçi Dönüşüm Programı"mızın ilk dönemini tamamlıyoruz.

Programımızın ilk döneminde farklı sektörlere hitap eden teknoloji tabanlı özgün iş fikirlerine sahip akademisyen ve doktora öğrencileri girişimciliğe ilk adımlarını attılar.


LeanLab Programımızın ilk eğitim ve uygulama döneminin sonuna gelirken, yatırımcılar, firmalar, Teknoloji Transfer Ofisi yetkilileri ve girişimcilik ekosistemindeki diğer paydaşlar ile girişimci akademisyen ve doktora öğrencilerimiz arasında bir sinerji yaratmasına hizmet edeceğini umduğumuz, İlk Dönem Kapanış Etkinliğimiz 4 Nisan günü saat 09:00’da Özyeğin Üniversitesi, Çekmeköy Kampüsü Nişantepe Mahallesi Orman Sokak 34794 Çekmeköy İstanbul adresinde ÖzÜ-X binamızın etkinlik alanında gerçekleştirileceğiz.

LeanLab programı boyunca girişim fikirlerini haftalık olarak sunacak olan takımların sunumları tüm hızıyla devam ediyor! Aldıkları geri bildirimler ışığında fikirlerini ve iş modellerini geliştiriyorlar.

2. Dönem Kapanış Etkinliği

İSTKA desteğiyle Özyeğin Üniversitesi ve Boğaziçi Üniversitesi ortaklığında gerçekleştirilen "LeanLab: Akademiden Girişime Yenilikçi Dönüşüm Programı" 2. Dönem Kapanış Etkinliği, Boğaziçi Üniversitesi ev sahipliğinde gerçekleşti.

Özyeğin Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi Dr. İsmail Arı'nın açılış konuşmasını yaptığı etkinlik, RS Research kurucu ortağı Prof. Dr. Rana Sanyal'ın paylaşımları ile devam etti. LeanLab mezunlarının iş fikri sunumlarının ardından ise "Akademik Girişimlere Yatırım Fırsatları" adlı panel gerçekleşti. Oturum'a; Şirket Ortağım Ağ Başkanı Mehmet Buldurgan, ACT Ventures Partneri Gürcan Ozan ve İnventram Kurumsal Satış ve İş Ortakları Yöneticisi Alp Eren Göktürk katılım gösterdiler.

STKA tarafından desteklenen LeanLab Akademiden Girişime Yenilikçi Dönüşüm Programı'nı 13.12.2018'te düzenlediğimiz program açılış ve tanıtım etkinliği ile inovasyon ve girişimcilik ekosistemine tanıttık.

2. Dönem Kapanış Etkinliği

İSTKA desteğiyle Özyeğin Üniversitesi ve Boğaziçi Üniversitesi ortaklığında gerçekleştirilen "LeanLab: Akademiden Girişime Yenilikçi Dönüşüm Programı" 2. Dönem Kapanış Etkinliği, Boğaziçi Üniversitesi ev sahipliğinde gerçekleşti.

Akademiden Girişime Yenilikçi Dönüşüm Programı LeanLab katılımcısı girişimcilerimiz 1.Dönemi başarıyla tamamladılar!

1. Dönem Kapanış & Demo Day Etkinliğimiz 4 Nisan'da değerli yatırımcıların katılımıyla gerçekleştirildi.

Akademisyen ve doktora öğrencileri için özel olarak tasarlanan İSTKA destekli girişimcilik programının 2. Dönemi Boğaziçi Üniversitesi ev sahipliğinde 20 – 22 Aralık 2019 tarihlerinde gerçekleşen açılış kampıyla başladı.

Özyeğin Üniversitesi ev sahipliğinde başarıyla gerçekleşen 1. Dönemin ardından LeanLab Programı 2. Döneminde de seçkin akademisyen ve araştırmacılar katılım gösteriyor. Eğitim ve mentorluk desteklerinden faydalanacakları programda katılımcıların laboratuvarın dışına çıkıp gerçek kullanıcı ve müşterilerle temas kurmaları teşvik ediliyor.